Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II.. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Budapest, é.n., Magyar kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, egészvászon kötés, gerincnél sérült, kissé kopottas állapotban.
Carl R. Raswan: Im Land der Schwarzen Zelte. Mein Leben unter den Beduinen. Berlin, 1934, Ullstein. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, német nyelven. Jó állapotban. / Linen-binding, in good condition, in german language.
Plan de Paris par Arrondissement. Nomenclature des rues avec la station du métro la plus proche. Bois de Boulogne avec Répertoires. Paris, é.n., A. Leconte et Guilmin. Kiadói egészvászon kötés, utcanevek jegyzékével, számos térképpel, köztük egy nagyméretű kétoldalas térképpel (38x49 cm.), kissé sérült kötéssel, francia nyelven, de egyébként jó állapotban. / Linen-binding, in french language.
Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Tous en Suisse romande! Alle nach Westschweiz! All to French Switzerland! Lausanne, é. n., L'union romande de tourisme. Számos illusztrációval. Félvászon kötésben, kissé vetemedett állapotban.
Arthur Heye: Nyugat peremén. Ismeretlen világok. Bp., é.n., Athenaeum. Kiadói kopottas, kissé foltos aranyozott egészvászon-kötésben. Néhány ceruzás bejegyzéssel.
Henry Morton Stanley. Átdolgozta Sebestyén Károly. A nagy afrikai kutató önéletírása. Budapest, 1912, Karriérek Kiadóhivatala, 220 p. Kiadói egészvászon kötés. A gerince kopott.