A Szűz Máriáról nevezett Sz. Ferenczrendű tartomány pozsonyi zárdájának, templomának, kápolnáinak és góth stylű templom tornyának története. A zárdatemplom hatszáz éves felszentelésének emlékére. 1297-1897. Összeáll.: Maszárik Viktor. Pozsony, 1897, Wigand. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Földes György: Kukkónia lelke. Csallóközi történetek. Első kiadás! Kassa, 1932. Kazinczy. 209 p. Kiadói kopottas egészvászon-kötésben. Több helyütt könyvtári pecséttel.
Herbert Tichy: Alaszka, Észak paradicsoma. Fordította: Konkoly Kálmán. Tizenhat képtáblával. Budapest, é.n, Singer és Wolfner, 240 p. Kiadói kissé kopottas, kissé foltos félvászon kötés. Jó állapotban.
Vegyes útikönyyv tétel, 2 db: Jan Adamczewski: Illustrowany prezwodnik po Krakowie. Warsawa, 1989, Wydawnitctwo Interpress. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva, lengyel nyelven. Krakkó útikönyv. / Paperbinding, in polish language. Eleni Palaszka- Papasztathi: Akhilleon: történet és legenda. Bp., 1995, Lola Kiadó. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva.