Csekonics Endre: Néhány szó a magyar vadászati kultúra, az erdészeti és vadászati szakoktatás kérdéseiről. Bp., 1943, Athenaeum, 32 p. Kiadói papírkötés.
Hardy József: Vadászfegyverekről a vadászoknak. Budapest, 1969, Műszaki Könyvkiadó, 263 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadozott papírborítóban, számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval, fotóval illusztrálva.
Dr. Ferdinand Khittl: Ein Jägerleben. Neudamm-Berlin, 1941, J. Neumann. Kiadói félvászon kötés, fekete-fehér képekkel, német nyelven, kissé kopottas borítóval. /
Half-linen-binding, in german language.
Dr. Bencze Lajos - Dr. Dániel István (szerk.): Vadászati alapismeretek. (A vadászvizsga anyaga) Budapest, 1975, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés, 223 p.