1835-1985 150 Jahre Bertelsmann. Die Geschichte des Verlagsunternehmens in Texten, Bildern und Dokumenten. München, 1985, C. Bertelsmann. Kiadói egészvászon, kiadói papírkötésben, német nyelven, kiváló állapotban./ Linenbinding with papercover, in german language, in good condition.
Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-IX. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, néhol kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
A magyar irodalom története 1945-1975 I-IV, hat kötetben. Szerk.: Béládi Miklós, Rónay László, Bp., 1982-1990, Akadémiai Kiadó. Az első kötet második, változatlan kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban.
Pintér Jenő: A magyar irodalom története I-II. (Egy kötetben.) Budapest, 1942, Bibliotheca, Franklin-nyomda. Második kiadás. Kiadói kopottas gerincű félbőr kötésben.
Bartos Tibor: Magyar szótár 1-2. Egymást magyarázó szavak és fordulatok tára. Bp., 2002, Corvina. Kiadói műbőr kötés, az első kötet gerince kissé sérült, de egyébként jó állapotban.
Vegyes nyelvészeti témájú könyvek, 2 db: Dr. Balázs Béláné, Dr. Kelen Zsuzsa: Négynylevű közgazdasági szótár. Bp., 1974, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, magyar, angol és német nyelven. Jó állapotban. Póra Ferenc: A magyar rokon értelmű szók és szólások kézikönyve. Tartalmaz harmincezer szinonim szót és szólást nyolcszáz logikai csoportban. Bp., 1991, Gondolat. Kiadói ka...