Edward Crankshaw: Khrushchev Remembers. Fordította Strobe Talbott.(Hruscsov hivatali működésének története.) London, 1971, Andre Deutsch. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal, angol nyelven, kisebb hiánnyal a védőlapon. / Linenbinding, in english language.
Közgazdasági Lexikon I-III. Szerk.: Dr. Halász Sándor, Dr. Mandelló Gyula. Budapest, 1898-1901, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói dúsan aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel, megviselt állapotban. A borítók kissé kopottasak, az I. kötet borítója foltos, a III. kötet gerincéről elvált a borító, a kötése sérült, foltos.
Max Weber: Gazdaságtörténet. Válogatott tanulmányok. Budapest, 1979, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban, a 13-14. p. ceruzás aláhúzásokkal. Jó állapotban.
Szabó Dezső: Az egész látóhatár I-III. Budapest, 1939, Magyar Élet. Kiadói félvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, megviselt állapotban, a papírborítók szakadozottak és foltosak, a III. kötet papírborítója hiányos, a félvászon borítók kissé kopottasak, az I. kötet kötése sérült, a könyv gerince elvált a borítótól, de egyben van. Első kiadás.
Scott Walter: Ivanhoe 6. Scott Walter románjai 6. Pest, 1829, Wigand Ottó. Korabeli egészvászon kötés, megviselt állapotú, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal. Töredék kötet, csak 6. kötet. Első magyar kiadás.
Tamási Áron: Három játék. Budapest, 1941, Révai. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, amelyet Toncz Tibor tervezett. A kötet a Kolozsvárott kiadott első kiadással egy évben jelent meg.