Immanuel Wallerstein: A modern világgazdasági rendszer kialakulása. Fordították többen. Társadalomtudomány könyvtár. Budapest, 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Max Weber: Állam, politika, tudomány. Fordította Józsa Péter. Budapest, 1970, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, pár helyen ceruzás aláhúzással. Jó állapotban.
Émile Durkheim: A társadalmi tények magyarázatához. Válogatott tanumányok. Fordította Léderer Pál, és Ádám Péter. Társadalomtudományi Könyvtár. Budapest, 1978, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Polányi Károly: Az archaikus társadalom és a gazdasági szemlélet. Társadalomtudományi Könyvtár. Budapest, 1976, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Hajdu Ráfis János:Motorikus erőgépek a kisbirtokos paraszti gazdaságokban (a mezőkövesdi példa). Mezőkövesd, 2000, Legatum. A szerző által dedikált példány! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Les Cliniques de L'Université Impériale de Moscou. Moszkva, 1897, Kouschnérew. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel. A moszkvai egyetemi klinika, francia nyelvű kiadás, számos térképpel illusztrálva.