Dr. Hermann Hager: Handbuch der pharmaceutischen praxis. Für apotheker, ärtze, drogisten und medicinalbeamte. Berlin, 1883, Julius Springer. Kiadói aranyozott gerincű félbőr kötés, kopottas gerinccel, és borítóval, szövegközti illusztrációkkal, német nyelven./ Half-leather-binding, in german language.
Paul de Kruif: Bacilusvadászok. Fordította: Detre László. 50 műmelléklet és 73 szövegközi kép. Budapest, Könyvbarátok Szövetsége. Félvászon kötésben, jó állapotban.
Dr. Faller Jenő: Jó szerencsét!. Események, képek a bányászat múltjából. Budapest, 1975, Műszaki Könyvkiadó, 169 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Megjelent a 25. magyar Bányász-nap emlékezetére, a Magyar Szénbányászati Tröszt patronálásában.
Matematikai versenytételek. Középiskolai matematikai és fizikai lapok könyvtára 3-5 sz. Tanulóversein kitüzte a Br. Ötvös Loránd Matematikai és Fizikai Társulat 1894-1928. Megoldásokkal, és jegyzetekkel közli Kürschák József. Szeged, 1929, Szeged Városi Nyomda és Könyvkiadó Rt. Korabeli félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel.
Báró dr. Kétly László: A család egészsége. Népszerű orvosi tájékoztató és tanácsadó. Budapest, é.n., Dante. Kissé kissé kopottas félvászon kötésben, kissé sérült gerinccel, 60-65 p. és 118-123 p. között kijáró lapokkal, 5 oldal színes melléklettel.
Dollinger Gyula: A váll-, a könyök- és a csípőízület idősült erőművi ficzamodásai. Bp., 1913, Magyar Orvosi Társulat. 159 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.