Vegyes uti- helytörténeti könyvek tétel, 6 db (Budai hegyek útikalauz, 1956, Ráckeve, IBUSZ útikalauz 4 db: Aggteleki cseppkőbarlang, Esztergom, A Duna Visegrádtól Zebegényig, Hévíz), változó méretben és minőségben.
Dr. Remete László: A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár története. Bp, 1966, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Kiadói kissé kopottas egészvászon kötés, a kötéstáblák belseje és az védőlapok foltosak, volt könyvtári példány, fekete-fehér fotókkal.
Magyar föld - magyar nép. A megnagyobbodott Magyarország községeinek adattára. Szerk.: Csuka Zoltán és Ölvendi János. Az előszót írta vitéz Bonczos Miklós. Bp., 1943, Magyar Írás Irodalmi és Könyvkiadóvállalat, 464+54+255-225(30) p.+XII t. Kiadói aranyozott félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, javított kötéssel, és gerinccel.
Vitéz Feketekúty Bély Dr.: Jugoszlávia magyar szemmel. Kék könyvek 7. Budapest, 1940, Cserépfalvi. Kiadói kartonált papírkötés, a gerince némileg sérült.
Erődi Béla: A szentföldön. Budapest, 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Könyvkiadóvállalata. Második kiadás, 264 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Volt könyvtári példány. A borítója maszatos. A kötése laza. A térkép hiányzik.