Judaika

Tételek száma: 13

cca 1910 Die verzauberte Prinzessin, német nyelvű mesekönyvecske, színes és fekete-fehér illusztrációkkal, a színesek litográfiák, a címlapon Dávid-csillaggal, 10x7 cm.  cca 1910 Die verzauberte Prinzessin, storybooklet, in German language, with colour and black-and-white illustrations, the colour ones are lithographies, with David-star on the cover, 10x7 cm.
12389.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1898 Ülőhely-utalvány a Síp utcai iskola imaházába Fischer Lajos részére
12390.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
1944 A Budapesti Chevra Kadisa levelezőlapja, melyben kéri hogy a címzett saját érdekében keresse fel az irodát. A vészkorszak dokumentuma.
12391.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1939 Ararát. Zsidó magyar almanach. Budapest, Pesti Izraelita Leányárvaház, 135 p. Második kiadás. Kiadói műbőr kötés, kissé viseltes borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, szövegközti illusztrációkkal.
12392.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1943 Ararát. Szerkesztette Komlós Aladár. Magyar Zsidó Évkönyv. Budapest,Országos Izraelita Leányárvaház, 157 p. Kiadói karton kötésben, foltos borítóval.
12393.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1945 Bereczky Albert: A magyar protestantizmus a zsidóüldözés ellen, pp.:44, 19x13cm
12394.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
Shalom réz hamuzó tálka, festett, d:13 cm
12395.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1930 Meghívó a Pesti Izraelita Hitközség vitéz Nagybányai Horthy Miklós megválasztásának tizedik évfordulója alkalmából a Dohány utcai templomban. 16×24 cm
12396.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Olvashatatlan jelzéssel: Férfi portré. Ceruza, karton, 21×15 cm
12397.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Magyar Zsidó Almanach. I. évfolyam. Szerk.: Dr. Patai József. Bp., 1911, Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. Könyvnyomda. Kiadói illusztrált egészvászon kötés, Gottermayer N.-féle kötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült borítóval, foltos, fekete-fehér egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal.
12398.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Vasárnapi Újság: Az izraeliták új imaháza Pesten 1857, rotációs fametszet
12399.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1912 Bp., A Pesti Chevra Kadisa kártérítés ügyében a budapesti villamos városi vasút részvénytársaság ügyésznek írt levele
12400.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft