cca 1800 Azonosítatlan személy kézzel írt naplója, benne versekkel, feljegyzésekkel, praktikus tudnivalókkal, kicsit sérült bőrkötésben, kb. 150 oldal, közte üres lapokkal is
cca 1846 Szanati János özvegyének Boros Katalinnak a végakarata, Szombathelyi Székesegyház Káptalana, Laky Károly (1784-1853) éneklő-kanonok aláírásával, viaszpecséttel.
1848. december 2. I. Ferenc József olmützi proklamációja, melyben a frissen trónra lépett császár-király alkotmányos berendezkedést és liberális reformokat ígért / 1848 Proclamation of the new emperor Franz Joseph. 29x44 cm
1899 Franz Sigel (1824-1902): 1848-as német szabadságharcos, később amerikai tábornok és politikus saját kézzel írt levele H. G. Howernek, melyben a Success c. lapban megjelent cikkből kér egy példányt / 1899 Autograph letter of 1848 freedom fighter, Union major general, politican Franz Sigel to H. G. Hower in which he asks for an article published in the Success
1904 Juliska és Kálmán feliratú, szecessziós egészvászon kötésű emlékkönyv. Teleírva fejezetekre bontott versekkel, benne rajzos illusztációkkal. Szép állapotban
1904 Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek és a helyi Vöröskereszt választmányi elnöknek szóló értesítés a Ferenc József rend lovagkeresztjének adományozásáról. Bihar vármegye főispánjának aláírásával
1904 Baksay Sándor (1832-1915) református püspök, szépíró, költő, műfordító, a Magyar Tudományos Akadémia tagja köszönő levele püspökké választása alkalmából írt gratulációra. Egy beírt oldal.