https://darabanth.com/

Nincs eladva

Leírás:

Bezerédy Amália: Flóri könye. Bp., é.n., Franklin, 173 p.+ 6 t. Kiadói színes illusztrált félvászon kötés, 6 egészoldalas litográfiával, szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal, kissé kopottas borítóval, a címlap hiányzik, egy lap kissé szakadt. A szerző Bezerédj István felesége, hazánkban az első, aki gyermekirodalommal foglalkozott. A Flóri könyvét lánya részére írta. A Flóri könyvében szerencsésen egyesülnek a tankönyv jellegű adalékok, a versbe szedett imák, természetrajzi, földrajzi és más ismeretek azokkal a párosrímes intelmekkel és a mesékkel, amelyeket a szerző ölében ülő kislányának mondogatott. Főként ezek közvetlen egyszerűsége magyarázza, hogy a kis könyv az abban az időben Magyarországon is elterjedt filantropista pedagógiát jellemző moralizáló-oktató célzata ellenére nemzedékek meghatározó hatású első olvasmányává, összesen 16 kiadásban hozzávetőleg egy évszázadon át elevenen ható gyermekirodalmi alkotássá válhatott.

Kikiáltási ár:

6 000 Ft
20.202 EUR, 21.429 USD, 0.060 BTC

Ajánlatom:

0 Ft

Megosztás:

Facebook Twitter G +

Fotót készítette: tóth_tamás_géza

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2016 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
https://darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy