Molnár Antal: Az európai zene története 1750-ig. Kultura és Tudomány. Bp., 1920, Franklin-Társulat. Kiadói félvászon kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel.
Werner Ruppelt: Eduard Fischer - Küstümplasitken für das Theater. Berlin, 1975, Henschelverlag Kunst und Gesellschaft. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, 18 db diamelléklettel, német nyelven. /
Paperbinding, in carton case, with 18 piece of slides, in german language.
Czímer Károly: A művelődés és művészet története mindkét nembeli ifjúság számára. Bp. 1897. Franklin. 192 l. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Ajándékozási bejegyzéssel.
The Studio, An illustrated Magazine of Fine and Applied Art. Bekötött számok az 52-55 évfolyamokból.
Egy-két melléklet hiányzik. Korabeli vászonkötésben, számos érdekes műmelléklettel.
Barát, Éber, Takács: A művészet története. I-II. kötet. Az ókor művészete. A kelet művészete. Európa művészete. 176 egyszínű és 16 színes táblával. Budapest, é.n., Dante. Kissé viseltes kiadó egészvászon kötésben.