Könyvek: Jog

Tételek száma: 21

Sebess Dénes, Börcsök Andor: Magyarországi birtokrendezés. Bp., 1909, Pesti Könyvnyomda Rt, 8+550 p. Átkötött félvászon kötés, a címoldal hiányzik, az első 8 oldal üres, az elsőre ceruzával beírták a címet, és a szerzők neveit, de a könyv teljes, és mindezek ellenére jó állapotú.
13031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Szegedi János: Tripartitum juris Ungarici Tyrocinium huxta ordinem titulorum operis Tripartiti sacris canonibus accomodatum. 1. köt. Nagyszombat, 1734, Leopoldus Josephus Berger. Kissé megviselt bőrkötésben, egyébként jó állapotban.
13032.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dr. Márkus Dezső (szerk.): A hatályos magyar törvények gyűjteménye. Corpus Juris Hungarici. (Magyar Törvénytár) I-V. +1912+1913+1915. Budapest, 1912-1913-1914-1916, Franklin-Társulat. Kiadói félbőr kötés, márványozott lapélekkel. Változó állapotban. A borítók viseltesek, kopottak, foltosak. Intézményi bélyegzővel. A könyvekben néhol bejegyzésekkel.
13033.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
13034.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Magyar törvények. (Codex Hungaricus.) Az alkalmazásban levő magyar törvények gyüjteménye. Szerk.: Grecsák Károly vezetésével Lányi Márton-Sándor Aladár-Ráth-Végh István. Bp., 1911. Révai.  Az első rész az 1687 és 1910 közötti magyar törvényeket gyűjti össze, összesen 10 kötetben.  Ebből 3 kötet (1687-1867, 1889-1893, valamint 1897-1900 évi törvények) hiányzik. Az ezt követő második rész évente kiadásra került a Révai testvérek gondozásában, az 1918-as törvényekig bezárólag. 1919-es törvények híján a harmadik rész már a Térfy Gyula szerkesztésével, a Franklin kiadásában, az 1920-tól hozott törvényekkel folytatódik, évenkénti kiadással, jelen esetben 1927-ig. Összesen tehát 23, kisebb szépséghibáktól eltekintve jó állapotú kötet, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, belül jó állapotban, egy-két helyen kisebb foxing-foltokkal. Egy kötet (1913) erősen hiányos állapotban, az első ív teljesen hiányzik, az azt követő 1-2 lap sérült, valamint a 83-84. o. hiányzik.
13035.

Kikiáltási ár:
46 000 Ft
124,32
135,29
Hatályos jogszabályok gyűjteménye 1945-1987. Szerk.: Petrik Ferenc, Raft Miklós. 1-8. köt. Bp., 1988-1989, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. + Változások mutatója a hatályos jogszabályok gyűjteményéhez 1988-1989. Összeáll.: Liskáné Nagy Anna, Glatt Gábor. Bp., 1990, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.
13036.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
13037.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
13038.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
13039.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
13040.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az 1892-dik évi törvények gyűjteménye. Bp., 1892, M. Kir. Belügyministerium (Nágel Ottó bizománya). A Magyar Királyi Belügy Minister pecsétjével. Korabeli kopottas félvászonkötésben.
13041.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
13042.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft