30 000 Ft
81,08 EUR, 88,24 USD
Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Budapest., 1900, Herzig Miksa. Révai és Salamon Könyvnyomdája. 1 t.(díszcímlap)+VIII+299 p.+50 t. (heliogravűr), a táblák előtt feliratos hártyapapírral. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jenő, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor ...stb. szerzők írásaival. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomott egészvászonkötésben, körül aranyozott élmetszéssel, díszes előzéklapokkal. 40x31 cm. A könyv megviselt, sérült állapotban van! Az első oldalakon javítás nyomai figyelhetők meg.