Barfus: Az elefántok hazájában. Egy magyar fiú élményei Afrikában. Magyarra átdolgozta Kemény György. Gara RIkárd rajzaival. Második kiadás. Bp., Athenaeum. Festett egészvászon kötésben. Néhán y lap kissé foltos.
Erns Boerschmann: Baukunst und Landschaft in China. Eine Reise durch zwölf provinzen. Orbis Terrarum.Berlin, 1926, Erns Wasmuth A. G. Kiadói egészvászon kötés, fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva, német nyelven, a képek alatt német, angol, francia nyelvű képaláírásokkal. Jó állapotban. /
Linen-binding, in german language.
Borchardt, Ludwig - Ricke, Herbert: Ägypten. Landschaft - Volksleben - Baukunst. Berlin - Wien - Zürich, 1929, Verlag Ernst Wasmuth A. G. Kicsit sérült gerincű vászonötésben, egyébként jó állapotban.
Pavel Scheufler: Praha 1848-1914. Praha, 1984, Panorama. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, fekete-fehér fotókkal, cseh nyelven. Jó állapotban./
Linen-binding, in paper cover, with black-and-white photographies, in Czech language.
Roma parte II. Milano, 1942, Consociazone Turisctica Italina. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója szakadt, az elülső kötéstábla leszakadt, fekete-fehér fotókkal illusztrálva, olasz nyelven. /
Paperbinding, with lot of black and white pictures, in italian language. The cover damaged.
Baktay Ervin: India. India múltja és jelene, vallásai, népélete, városai, tájai és műalkotásai. Budapest, é.n. (1931), Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói kopottas egészvászon kötés, kissé laza fűzéssel.