Szokoly Viktor: Pesti furcsaságok. Humorisztikus életkép-gyűjtemény. Pest, 1860, Emich Gusztáv, 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült pesti életkép, háttérben a Lánchíddal) + 120+2 p.+1 t.; 1 t. (kőnyomatú címkép: Jankó János rajza után készült életkép) +136+1+XI p.+1 t. Első kiadás. Átkötött félvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán jegyzetekkel, foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Kincs István: Magyar ég alatt. Rajzok és elbeszélések. Tornyay [János], Ferenczy [Károly], Tull [Ödön] és Hegedüs [László] rajzaival. Bp., 1898, Pesti Könyvnyomda Rt. Kiadói kopottas egészvászon kötés, az elülső kötéstáblán Hegedüs László szecessziós rajzával illusztrálva, Gottermayer N.-féle kötés, festett lapélekkel, néhol foltos lapszélekkel, egy-két helyen a lapokon kisebb szakadásokkal, az elülső előzéklap hiányzik, a hátsó előzéklap és a tartalomjegyzék kijár. Egyetlen kiadás.
Ribbeck Ottó: A római költészet története I-III. Forditotta Csiky Gergely és Katona Lajos. Bp., 1891-1893. Magyar Tudományos Akadémia. Egységes, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, az I. kötet előzéklapja ragasztott. Jó állapotban.
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, két kötetben tulajdonosi névbélyegzővel. Jó állapotban.
Kozma Andor: Magyar rhapsodiák. Bp., 1920, Révai Kiadás. Benne Fekete István tulajdonosi bejegyzésével! Újrakötött félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Magyar Regényírók Képes Kiadása, 55 kötet a sorozatból Bp., 1900-1911, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, néhány kötet kissé kopott, de összességében nem rossz állapotú sorozat
Jókai Mór Művei 1-50. 48 kötet a sorozatból! Budapest, 1909-1911, Franklin-Társulat. Aranyozott kiadói egészvászonkötés, Kiadói aranyozott, szecessziós vászonkötésben. Néhány kötetet leszámítva, összességében jó állapotú sorozat
Nyirő József 8 db munkája: Kopjafák; Jézusfaragó ember; Az én népem; Madéfalvi veszedelem; Halhatatlan élet; Uz Bence; Havasok könyve; A sibói bölény. Halinakötésben, példányonként változó, nagyrészt szép állapotban.
Széchenyi István: A kelet népe. Bp., 1925, Magyar Történelmi Társulat (Fontes historiae Hungariae aevei recentioris: Gróf Széchenyi István összes munkái 5.). Istványi Géza (1913-1943) levéltáros, tartalékos zászlós tulajdonosi bélyegzőjével. Későbbi félvászon kötésben, jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.