Benedek Elek: Nagy magyarok élete. Nagy Lajos, Hunyadi János, Mátyás király. Bp., 1905, Athenaeum. Kiadói kissé kopottas illusztrált egészvászon kötés, az elülső előzéklap szakadt. Jó állapotban.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete II. Nagy Lajos, Hunyadi János, Mátyás Király. Bp., 1905, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos, kissé kopottas állapotban, számos illusztrációval.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete III. Werbőczi István, Zrinyi Miklós, a szigetvári hős, Tinódi Lantos Sebestyén, Balassa Bálint, Báthory István. Bp., 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, számos illusztrációval.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete IV. Bocskay István, Bethlen Gábor, Pázmány Péter, Szenci Molnár Albert, Apáczai Csere János. Bp., 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, az előzéklapon névbejegyzéssel, számos illusztrációval.
Benedek Elek: Nagy magyarok élete V. Zrinyi Miklós ( A költő és hadvezér), Thököly Imre. Bp., 1906, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzővel, számos illusztrációval.
Babits Mihály: A második ének. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Budapest , 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 103 p. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel. Első kiadás! Sorszámozott (2000/1424.) példány.