2 000 Ft
9
Szikszói enyhlapok. Császár Ferenc szerkesztése. Kiadta Kunsch József. Pest, 1853, Müller Emil Könyvnyomdája, 1 t. (Címkép, Lechi szigetét ábrázoló kőnyomat)+333p.+2 t. (acélmetszet)+8 t. (litografált kotta). Javított aranyozott kopottas egészvászon kötés, megviselt állapotban, javított gerinccel és borítóval, a címkép nyomdahibás, hiányos, foltos lapokkal, pár helyen ceruzás aláhúzással. Az 1852-es szikszói tűzvész áldozatain úgy segített az irodalmi élet, hogy a kötet hasznát átadták a károsultaknak. A szerzők között található többek Egressy Gábor, Fáy András és Arany János. Az acélmetszetek Telepy Károly képei.