Nonesuch Dickens. Charles Dickens' works. Edited by Arthur Waugh, Hugh Walpole, Walter Dexter, and Thomas Hatton. London: The Nonesuch Press, 1937-1938. Az angol irodalom egyik legkeresettebb ritkasága majdnem kompletten, a külön metszeteket tartalmazó kötet nélkül. Számos eredeti illusztrációval, Összesen 877 példány készült a műből. Kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban. 23 kötet / 23 vo...
Shakespeares Sämtliche Dramatische Werke 1-9. (Három kötetben.) Berlin, é.n., Carl Hermann Otto & Co. Kiadói illusztrált aranyozott szecessziós egészvászon-kötés.
Nouveau petit Larousse illustré. Szerk.: Augé, Claude, Augé, Paul. Párizs, 1931. Libraire Larousse. Kicsit Díszes, aranyozott vászonkötésben, gerincén pár foszlástól eltekintve jó állapotban.
Dal', Vladimir: Tolkoviy slovar' zhivogo velikorusskogo jazika. 1-4. köt. Moszkva, 1956, Gosudarstvennoye izdatel'stvo inostrannix i natsional'nih slovarey. Az élő nagyorosz nyelv értelmező szótára. Az 1880-1882. évi kiadás 1956. évi reprintje! Díszes vászonkötésben, a második kötet újrakötve, jó állapotban. / Dahl's Explanatory Dictionary of the Living Great Russian Language, 1956 reprint of the...
Vegyes orosz szakszótár tétel, érdekes darabokkal: Ageyenko, F. L. - Zarva, M. V.: Slovar' udareniy dlya rabotnikov radio i televideniya. Moszkva, 1984, Russkiy jazik. Hangsúlyszótár rádiós és televíziós dolgozók számára.; Ahmanova, O. S.: Slovar' lingvisticheskih terminov. Moszkva, 1969, a Szovjet Enciklopédia Kiadója. Nyelvészeti fogalmak szótára. Vászonkötésben, jó állapotban.; Alekszejev, D. I...
Duden 1. Die Rechtschreibung der deutschen Sprache und der Fremdwörter. Mannheim-Wien-Zürich, 1986, Dudenverlag. Kiadói kartonált papírkötés, német nyelven. / Paperbinding, in german language.