Honvédelmi Minisztérium Központi Irattár két kiadása, 2 db, számos melléklettel, vázlattal, térképpel, és ábrával illusztráltak, egy részük kihajtható:
A Horthy-hadsereg központi szervei. Honvédelmi ügyek. Összeállította Harangozó Károly. Bp., 1961, 165 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval. Jó állapotban.
Adalékok a Horthy-hadsereg szervezetének és háborús tevékenységének tanulmányozásához (1938-1945). Összeállította Dr. Csima János. Bp., 1961, 423 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, a kartontokos 14 db melléklet hiányzik. Jó állapotban.
Clair Vilmos: Párbaj-codex. A kard-, és pisztolypárbajok KImnach László és Gergely-Grünwald Imre festőművészek eredeti rajzaival. Bp., [1927], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt., 135 p. Tizennegyedik kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti borítót az újrakötésnél felhasználták. Jó állapotban.
1848-1849 A szabadságharc katonáinak egyenruhái. Szerk.: Dr. Szentneményi Béla. Honvéd Levéltár és Múzeum Múzeumi Kiadványsorozata. Bp., 1959, Honvéd Levéltár és Múzeum, 143 p. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítónál kisebb szakadással, fekete-fehér és színes illusztrációkkal. Jó állapotban.
T. E. Lawrence: A bölcsesség hét pillére I-II. Fordítása Schöpflin Aladár. Eric Kennington illusztrációival. Mauer Alfréd térképeivel. Bp., 1935, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban. Arábiai Lawrence önéletrajzi ihletésű könyve.
Ungváry Krisztián: Magyar megszálló csapatok a Szovjetunióban 1941-1944. Esemény, elbeszélés, utóélet. Bp., 2015, Osiris. Papírkötésben, jó állapotban.
Molnár Ferenc: Egy haditudosító emlékei. 1914 november - 1915 november. Bp., 1916, Franklin-Társulat. Első kiadás. Átkötöt korabeli bordázott gerincű félbőr kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, márványozott lapélekkel.
Für Lajos: Mennyi a sok sírkereszt? Magyarország embervesztesége a második világháborúban. New York, 1987, Püski. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált!
1906 Hadak útja. A cs. és kir. 34. gyalogezred 173 éves története. Kedves bajtársainak elbeszéli: Némó kapitány. Kassa, 1906, Vitéz A. ut. nyomdájában, 42 p. Kiadói tűzött papírkötés.
Mesék a Nagy Háborúból. Kovács György harctéri naplója. Szerk.: Babos Krisztina - Pintér Tamás. Bp., 2016, Nagy Háború Kutatásáért Közhasznú Alapítvány (Nagy Háború könyvek). Papírkötésben, jó állapotban.