Új Plutarch, vagy minden korok és nemzetek leghíresebb férfiai és hölgyeinek arcz és életrajza. I kötet.+ II. kötet hiányosan. A szöveg német eredetijét magyarázta Bajza. Pest, 1846. Hartleben, 308+4 p.+ 24+4 (acélmetszet) t.+48 p.+ 4 (acélmetszet) t. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, a díszcímlap hiányzik, a lapok egy része foltos, a lapok egy része restaurált, a második rész nem teljes, hiányos. A metszetek, a nürnbergi Carl Mayer munkái.
Weber, Max: Gazdaság és társadalom. A megértő szociológia alapvonalai. 1. köt.: Szociológiai kategóriatan. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Dános Árpád-Kovács Gábor: A szociális eszmék fejlődése a modern szocializmusig. Bp., 1925, Pantheon Irodalmi Intézet Részvénytársaság. Kiadói papírkötés, gerince ragasztott, kopottas állapotban.
Laziczius Gyula: Bevezetés a fonológiába. Bp., 1932, Magyar Nyelvtudományi Társaság. 109 p. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A hátsó borítón bejegyzéssel.