Könyvek: Történelem

Tételek száma: 127

Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, kissé kopottas díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel, eredeti megviselt állapotú kartontokban, eredeti viseltes állapotú védőpapírban.
15181.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
15182.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15183.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15184.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Széll Sándor: Buda ősi magyar város, ősi magyar neve 1686-1936. h.n., [1938], Szerzői kiadás, Marosi-ny., 15 p. Tűzött papírkötés.
15185.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15186.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Veress Endre: Basta György hadvezér 1903-iki főjelentése és erdélyi kanczelláriájának formula-könve. Pótlékul a Magyar Tudományos Akadémia Basta György hadvezér levelezése és iratai c. kiadványához. Bp., 1914, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 63 p. Kiadói papírkötés, viseltes borítóval, ragasztott gerincű borítóval.
15187.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15188.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15189.

Kikiáltási ár:
5 400 Ft
14,59
15,88
15190.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gothaischer Hofkalender 1936. Genealogisches Taschenbuch der Fürstlichen Häuser. Gotha, 1936, Justus Perthes. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, német nyelven./ Linen-binding, in German language.
15191.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1944, Magyar Élet (Népkönyvtár 4.). Kiadói kissé kopottas félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.
15192.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft