Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta Tábori Kornél. Budapest, é.n., Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé kopottas borítóval, kissé viseltes gerinccel, kissé sérült kötéssel, számos eredeti fényképpel és rajzzal.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., é.n. (1897), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+ 4+229+3 p. + 1 t. Kiadói festett, illusztrált kissé kopottas egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, számos szövegközti és egész oldalas fekete-fehér fényképpel és kissé szakadozott kihajtható térképmelléklettel illusztrálva. A kötés Gottermayer Nándor könyvkötő műhel...
Caspari, Adam Christian et al.: Vollständiges Handbuch der neuesten Erdbeschreibung. 1. köt. Weimar, 1820, Verlag des Geographisches Instituts. Kopott, aranyozott gerincű félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
A Panoráma "Külföldi városkalauzok" sorozat 4 kötete: Velence, London, Bukarest, Leningrád. Kartonált papírkötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
Hárs József, Bak Jolán et al.: Képes Krónikás. Sopron. Fordította Tótfalusi István, Kovács Andrea, Ureczky Lilla, Volker Menke. Az akvarelleket és a rajzokat Gyenes Péter készítette. Győr, 2005, Stabil Reklámstúdió. Első kiadás. Kiadói illusztrált fűzött keménykötés, számos rajzzal, képpel gazdagon illusztrálva, magyar, angol és német nyelven. Számozott (1500/464.) példány.