Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 29

cca 1750-1790 Lindenfeldi refomátus egyházi személy és más református egyházi méltóságok közötti levelezés, összesen 15 db / cca 1750-1790 Germany, Lindenfeld, Correspodance between reformed church officials of the Pfalz Reformiert Kirch region 15 pieces
11849.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1847-1856 Alsőörsi jobbágyok szerződései pálinkafőzetés, és úrbéri örökváltság ügyeiben, Kéry János (1792-1854) veszprémi káptalani dékán, és Bezerédj Miklós (1793-1885) veszprémi kanonok, és választott püspök aláírásaival, négy (1+3) viaszpecséttel, az urbéri örökváltsági szerződésen az egyik hajtás mentén szakadással és az egyik viaszpecsétnél sérüléssel.
11850.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17
1872 Jánosi, Nyáry Sándor (?-?) levele édesapjának személyes ügyekben
11851.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
1883 Nagyenyed, Nyáry László (?-?) levele édesanyjának, Nyáry Sándorné Borbély Paulinának (?-?) családi ügyekben, borítékkal
11852.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
1887 Berzencei Festetich kastélyból származó, vasból öntött trófea, melyet feltehetőleg Habsburg Rudolf trónörökös ejtett el, amikor Magyarországon vadászott. Az eredetit elvitte, de a Festetichek kérésére készült másolat belőle. Egy hasonló trófea a berzencei múzeumban is megtalálható. A trófea belső részén a Festetichek leltári száma található. Restaurált. Vadászattörténeti ritkaság! /  1887 Trophy of Crown prince Rudolf Hapsburg shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. It is made from cast iron and it has the record number of the dukes inside. Stories say that the original of the trophy was taken by Rudolf and the copy was made for the order of count Festetich. Retored. Hunters relic. 27 cm
11853.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
11854.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca 1890-1930 Receptgyűjtemény, kézzel írott és nyomtatott anyagok vegyesen, számos érdekes bejegyzéssel, mappába kötve, kb. 150 oldal
11855.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1891 Bethanien (Berlin), Bauer Emma (?-?) német nyelvű levele Nyáry Ilona bárónő (?-?) részére, borítékkal, Bauer Emma keményhátú, feliratozott fotójával
11856.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
1899 Franz Sigel (1824-1902): 1848-as német szabadságharcos, később amerikai tábornok és politikus saját kézzel írt levele H. G. Howernek, melyben a Success c. lapban megjelent cikkből kér egy példányt / 1899 Autograph letter of 1848 freedom fighter, Union major general, politican Franz Sigel to H. G. Hower in which he asks for an article published in the Success
11857.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
1900 Alkalmi öltözködési tanácsadó férfiaknak. Kézzel írt táblázat. 21 x 18 cm
11858.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
1904 Fráter Imre nagyváradi főorvos, kórházigazgató saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben kitüntetéséhez gratulál.
11859.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1905 Benkő Gyula a Grill féle könyvkereskedés tulajdonosa nejének halála alkalmából összegyűjtött részvétnyilvánító névkártyák és megjelent újságcikkek. Speciális a célra készített dombornyomott egészbőr albumban. kb 120 db névjegykártya a kor szellemi és iparos elitjétől a legtöbbjén saját kézzel írt sorok, aláírások. Az összes könyvkiadó és sok szerző, egyetemi tanár, tudós aláírásával. Mellette még a halálhírről tudósító újságkivágások
11860.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft