Iréne Jakab: Dessins et peintures des aliénés. Analyse au point de vue psychiatrique et artistique. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóban, francia nyelven. / Linen-binding, in paper cover, in french language.
Petrovics Elek: Magyar Mesterművek. Bp., 1936 Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrálva. Kiadói javított gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel, az első három lap részben kijár.
1940 a L'illustration művészeti folyóirat 98. évf. 5071. tematikus lapszáma (L'empire français dans la guerre), sérült papírkötésben, számos érdekes illusztrációval, írásokkal
Ember a havason. Szőts István 100. Szerk.: Pintér Judit - Záhonyi-Ábel Márk. Bp., 2013, Kosztolányi Dezső Kávéház Kulturális Alapítvány. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Berzevicy Albert: A cinquecento festészete, szobrászata és művészi ipara. A Velenczéről szóló fejezetekkel kiegészítette: Divald Kornél.
Dedikált kiadás. Bp., 1909. Franklin. 554 l. 1 sztl. lev. 4 t. Szövegközti és egészoldalas képekkel. A könyvtest részben elvált a kötéstáblától, a kötés a gerincen sérült.
Bényi László, B. Supka Magdolna: Zichy Mihály. Budapest, 1953, Művelt Nép Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben, számos fekete-fehér és egy színes képpel illusztrálva. Jó állapotban.