Új Plutarch, vagy minden korok és nemzetek leghíresebb férfiai és hölgyeinek arcz és életrajza. I kötet.+ II. kötet hiányosan. A szöveg német eredetijét magyarázta Bajza. Pest, 1846. Hartleben, 308+4 p.+ 24+4 (acélmetszet) t.+48 p.+ 4 (acélmetszet) t. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kissé kopottas borítóval, a díszcímlap hiányzik, a lapok egy része foltos, a lapok egy része restaurált, a második rész nem teljes, hiányos. A metszetek, a nürnbergi Carl Mayer munkái.
Dr. Csaba Margit: Amit a serdülő leánynak tudnia kell. Márton Lajos illusztrációival. Dr. Tóth Tihamér előszavával. Bp., 1942, Szent István Társulat. Kiadói illusztrált papírkötésben, viseltes, foltos borítóval, hiányos, kissé sérült gerinccel.
Prof. Dr. Sigmund Freud: Zur Psychopathologie des Alltagslebens (Über Vergessen, Versprechen, Vergreifen, Aberglaube und Irrtum). Berlin, 1910, S. Karger, 149 p. Harmadik, bővített kiadás. Sigmund Freud: A mindennapi élet pszichopatológiája. Átkötött félvászon kötés. A címoldalon tulajdonosi névbejegyzéssel. Német nyelven. / Third extended edition, half cloth-binding, in german language.
Laziczius Gyula: Bevezetés a fonológiába. Bp., 1932, Magyar Nyelvtudományi Társaság. 109 p. Kiadói, gerincén sérült papírkötésben. A hátsó borítón bejegyzéssel.