Eötvös Károly: Utazás a Balaton körül I. Eötvös Károly Munkái I. Bp., 1903, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott szecesziós egészvászon, kopottas borítóval, és gerinccel, festett lapélekkel.
Dr. Kicsi Sándor - Szacsvay Imre: Erdélyi utakon I. kötet. Nagyváradtól a Hargitáig. Budapest , 1989, Officina Nova. Kiadói egészvászon, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Vegyes utikönyv tétel, 2 db:
James Ramsey Ullman: A himalája fia. (Tenzing önéletrajza.) Világjárók sorozat. Bp., 1963, Gondolat. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal.
Molnár Gábor: Az Óriáskigyók földjén. Vadászúton Brazília Őserdőiben. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Vonattal a föld körül. Felfedező körút a világ 30 legszebb vasútvonalán. Szerk.: Horváth Tibor, Lázár Márta. Fordította Fellegi Balázs, Gelléri Gábor, Kőfalvi Csilla. Bp., 1995, Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban.
Oscar Kauffmann: Aus Indiens Dschungeln II. Erlebnisse und Forschungen. Leipzig, 1911, Klinkhardt und Biermann. Kiadói kopottas egészvászon kötés, a címoldal kötésénél javítással, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelven, térkép melléklet nélkül./
Linen-binding, the cover is worn, the coverpage repaired, in german language, without maps appendixes.
Böckh János, Szontagh Tamás: A Magyar Királyi Földtani Intézet. Bp., 1901, Franklin-Társulat nyomdája, 66 p.+12 t.+ 1 kétoldalas színes térkép. Korabeli félvászon kötésben. Jó állaptban.
Kós Károly: Kalotaszeg. Kolozsvár, [1937], Erdélyi Szépmíves Céh, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, beragasztott egészoldalas fekete-fehér nyomtatványokkal, amiken a régi kalotaszeg szerepel, ex libris-szel.