Dr. Borovszky Samu (szerk.): Torontál Vármegye. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., é.n. (1911), Országos Monográfia Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, színezett lapszélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, de alapvetően jó állapotban.
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Győr vármegye. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Budapest, é.n. (1910), Országos Monografia Társaság. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer N.-féle kötés, kissé kopottas borítóval, festett lapélekkel, intézményi bélyegzővel.
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Fiume és a Magyar-Horváth tengerpart. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp., é.n., Apollo Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K. Könyvkötő, színezett lapszélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, intézményi bélyegzővel, de alapvetően jó állapotban.
Forbáth László: A megújhodott Mongolia. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, É.N., Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Kissé kopott borítóval.
Kiss Géza: Ormányság. Bp., 1937, Sylvester Rt. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a gerincen kissé kopottas címkével, az elülső szennylapon beragasztott népviseletes nyomtatvánnyal, ex-libris-szel. Jó állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Utinapló. 89 képpel és 2 térképpel. Bp., é. n. Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben.
Voyage en Hongrie. Magyarországi utazás. Kodály Zoltán jegyzetfüzete 1906-1910. Szerk.: Sz. Farkas Márta. Bp., 1983, Magyar Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötés, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.