Faludi Ferentz: Istenes jóságra, és szerentsés boldog életre oktatott nemes urfi. Irta ánglus nyelven Dorell Josef. Forditotta olaszból Faludi Ferentz. Második kiadás. Posonyban és Kassán, 1787. Füskúti Landerer. 2 lev. 244 l. 1 lev. Korabeli papírkötésben, szép állapotban . Faludi Ferenc (1774-1779) író, költő, műfordító. A maga korában igen nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaival. Ezek közül az első az angol származású jezsuita szerző, Dorell pedagógiai munkája volt, mely a a XVII. századi előkelő angol családok pedagógia vezérkönyvévé vált. Az átültetés csak részben fordítás, részben szellemes átdolgozás.
William Eassie: Cremation of the dead. London, 1875. Smith, Elder. 132p. + 6 t. Egészvászon kötésben, jó állapotban Ritka! / In full linen binding, in good condition. Rare!
Hegedüs Loránt: Ady és Tisza. Bp., [1940], Nyugat. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel. Első kiadás. A szerző, Hegedüs Loránt (1872-1943) politikus, író dedikációjával hugának, Hegedüs Rózsának.
Ifj. Hegedűs Sándor: Akik örökké élnek. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. Kiadói papírborító, kissé viseltes, szakadt, fotlos borítóval. A szerző, Hegedűs Sándor (1875-1903) által a hugának, Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Ifj Hegedűs Sándor (1875-1953): A halhatatlan Itália. Bp., 1931, Franklin. Korabeli egészvászon-kötés. A szerző által a hugának, Hegedűs Rózsának dedikált. Hegedűs Rózsa ex libri-szével.
Zilahy Lajos: Szépanyám. Színmű három felvonásban. Bp., [1943], Athenaeum. Átkötött korabeli egészvászon-kötés, az eredeti borítót egy részét az elülső borítóra kasírozták. Hegedűs Rózsának, Hegedűs Sándornak és Hegedűs Loránt írók hugának az érdekes bejegyzésével.