Ifj. Hegedűs Sándor: Déli fjordok. (Dalmátia álomképekben.) Bp., 1901, Athenaeum. Átkötött egészvászon-kötés, egészoldalas feket-fehér fotókkal illusztrálva , ex libris-szel. Az eredeti borítót az újrakötésnél felhasználták.
Ifj. Hegedűs Sándor: Sir Douglas Könyve- Bp., [1928], Athenaeum. Első kiadás. Átkötött egészvászon-kötés. A szerző, Hegedűs Sándor (1875-1953) által hugának, Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Korabeli kissé kopottas kartonált papírkötés, pár lap széle kissé foltos, ajándékozási sorokkal. A szerző által aláírt.
Berzeviczy Albert: Régi emlékek 1853-1870. Bp., 1907, Révai. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, némileg sérült gerinccel, kopottas borítóval, ex libris-szel, beragasztott megemlékezési nyomtatvánnyal.
A szerző dedikációjával Hegedűs Rózsának. Hegedüs Sándor politikus és Jókay Jolán lányának, ifj. Hegedüs Sándor író és Hegedüs Loránt politikus hugának.
Herczeg Ferenc Válogatott Munkáinak Emlékkiadása 1-40. kötet. Bp., 1934 - 1936, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, a kötetek elülső borítóján az íróaranyozott dombornyomásos portréprofiljával, kis kopásokkal. Jó állapotban.
Triolet, Elsa: Az avignoni szerelmesek. Bp., 1960, Európa. A szerző aláírásával, 486. számú sorszámozott példány, készült 500 példányban, Csernus Tibor 8 ofszet-litográfiájával. Kiadói egészbőr kötésben, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Arany János összes munkái 5. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 1-4. Budapest, 1884-1889, Ráth Mór. Kiadói egységes festett, aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, szép állapotban.
Arany János összes munkái 5. Arany János Prózai dolgozatai. Budapest, 1884, Ráth Mór, 548 p. Második kiadás. A borítón minimális kopás, háta foltos.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 1. Versek. Budapest, 1888, Ráth Mór, 1 t+LI+556 p.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 2. Prózai dolgozatok. Budapest, 1889, Ráth Mór, 1 t+575+XLIII p.+2 t.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 3. Levelezés I. Budapest, 1888, Ráth Mór, 1 t+XIX+494 p.+2 t.
Arany János hátrahagyott iratai és levelezése 4. Levelezés II. Budapest, 1889, Ráth Mór, 1 t.+474 p.+1 t. A kötése a 464/465 p. között sérült.
Tompa Mihály Versei I-VI.+I kötet. (Komplett!) I.-II. Dalok. Románczok, III. Regék, IV. Népregék, V. Beszélyek. Balladák., VI. Vegyes tartalommal (1863). + Tompa Mihály Legujabb Költeményei (1867). Pest, 1858-1863-1867, Heckenast Gusztáv. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. Az I. kötetben Tompa Mihály arcképe. Barabás Miklós rajza után J.Axmann & J.Benedict készítette a metszetet. A gerince megviselt, sérült, de belül jó állapotban van. A könyvekben tulajdonosi névbejegyzésekkel.
Garay János összes költeményei. Egy kötetben. A költő arczképével. Második teljes kiadás. Pest, 1860, Nyomatott Emich Gusztávnál. Aranyozott kiadói egészvászon kötés, [4] + XI p. + 1072 hasáb (oldalanként kettő). Márványozott lapélekkel. Jó állapotban!
Jókai Mór Művei. Centenáriumi kiadás. 1-50 kötet. Bp. (Franklin-Társulat-Révai.) 1925-1928. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, Jókai arcképével illusztrált egészvászon sorozatkötésben, néhány gerincen kisebb kopás, a kötetek egy része szép állapotban, összeségében jó állapotban.
Mikszáth Kálmán: Uj Zrinyiász. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója némileg kopott, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.