Justh Zsigmond naplója. Sajtó alá rendezte: Halász Gábor. Bp., [1941], Athenaeum. 429 p. Kiadói kissé kopottas egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel. Az elülső szennylapon Hegedűs Rózsának, Jókai Jolán és Hegedűs Sándor lányának érdekes tulajdonosi bejegyzésével.
Ifj. Hegedűs Sándor: Vesztett Csata. Bp., 1906, Rákosi Jenő. Átkötött egészvászon-kötés. A szerző hugának Hegedűs Rózsának az ex libris-szével, és névbejegyzésével.
Gobineau gróf: A reneaissance. Történelmi jelenetek. II. kötet. Fordította, előszóval és jegyzetekkel ellátta Dr. Székely István. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, ex libris-szel.
Tömörkény István: Népek az ország használatában. Budapest, 1917, Táltos Kiadás. Átkötött egészvászon kötésben. Első kiadás! Móricz Zsigmond előszavával.
Wass Albert: Tavak könyve. Hincz Gyula rajzaival. Kilenc mese. Bp., 1943, Révai, 87 p.+10 t. Kiadói félvászon-kötésben, a gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van. Első kiadás.