Babits Mihály: A második ének. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Budapest , 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 103 p. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel. Első kiadás! Sorszámozott (2000/1424.) példány.
Ribbeck Ottó: A római költészet története I-III. Forditotta Csiky Gergely és Katona Lajos. Bp., 1891-1893. Magyar Tudományos Akadémia. Egységes, kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, az I. kötet előzéklapja ragasztott. Jó állapotban.
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopottas, kissé foltos borítóval, két kötetben tulajdonosi névbélyegzővel. Jó állapotban.
Gárdonyi Géza: Egri Csillagok. Biczó András színes képeivel és rajzaival, díszített kiadás. Bp., é.n., Dante. Kilencedik kiadás. Átkötött modern műbőr kötés, az eredeti borítót az újrakötéshez felhasználták.
A. J. Cronin: Réztábla a kapu alatt. Fordította Dr. Szinnai Tivadar. Bp., 1943, Dante. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, kiadói kissé szakadozott papír védőborítóban. Jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 14 db:
Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg, Charles és Mary Lamb: Shakespeare mesék, Lukácsy András: Elmés játékok, játékos elmék, Agatha Christie: Halál a níluson, Agatha Christie: Tíz kicsi néger, Rejtő Jenő: A megkerült cirkáló, Szalay Lenke Éjszakai telefonhívás, Lovassné Kiss Ildikó, Lovass Pál: A karcsúság titka, Gyárfás Miklós: Volt egyszer egy színház..., Manuel Vázquez Montalbán: Déltengerek, Hankiss Ágnes: Széphistória, Mattyasovszky Jenő: Hód játszmája, Francois Mauriac: Regények. Különféle kiadásban. Változó Állapotban.
Pauline Schanz, H. Waldemar: Mädchen-geschichten. Willy Plank hat színes egészoldalas illusztrációjával. Stuttgart, é.n., Loewes Verlag Ferdinand Karl. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, német nyelven./
Half-linen-binding, with little bit worn cover, in German language.
Beebe William: Félmérföldnyire a tenger színe alatt. Fordította Dr. Sebestyén Olga, és Dr. Wolsky Sándor. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, és gerinccel.