Jajczay János: Karácsony a művészetben. 45 színes táblával illusztrálva. Bp., é.n., Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban, kissé szakadozott, javított papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
Vélics László: Vándorelőadásaim az egyházi művészetről. Bp., 1912, Szent-István-Társulat, Stephaneum Nyomda Rt., 197 p.+9 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé szakadozott papírborítóval, egyébként jó állapotban.
Dr. Lázár Béla: Művészet. Kis művészettörténet a nagyközönség számára. Budapest, é.n. (1938), Rózsavölgyi és Társa Kiadása. Kiadói kopottas félbőr kötés.
Aggházy Mária: A barokk szobrászat Magyarországon 3. Bp., 1959, Akadémia Kiadó, 14+CCXXXVIII p. Kiadói egészvászon kötés, foltos lapokkal. Csak 3. kötet.
Dante: La Divina Commedia. Kolozsvár, 1976, Dacia. Kiadói papírkötésben, megviselt, foltos, ázott borítóval, de belül jó állapotban, magyar, olasz, román és német nyelven. Gy. Szabó Béla fametszeteivel illusztrált kiadvány, dúcon jelzett, 43x33 cm.
Csánky Dénes: A XIX. és XX. század külföldi mesterei. 100 képpel illusztrált katalógus. Budapest, 1939, Országos Magyar Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés, kissé viseltes gerinccel, de egyébként jó állapotban.
Dobrovits Aladár: Egyiptom festészete. Ars Mundi. Budapest, 1944, Officina. Kiadói kissé kopottas geirncű félvászon-kötésben, kiadói szakadozott, viseltes papírkötésben, szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.