Háborus novellák. Az Érdekes Ujság ingyenes husvéti melléklete. Bródy Sándor, Heltai Jenő, Keszler József, Kosztolányi Dezső, Molnár Ferenc és Móricz Zsigmond elbeszélései.+Móricz Zsigmond: A kárpáti vihar. Az Érdekes Ujság ingyenes pünkösdi melléklete. Első kiadás. +Nagy Endre: Már minálunk babám... (Egy ütközet története). Az Érdekes Ujság ingyenes karácsonyi melléklete. Első kiadás. Bp., 1915-1916, Légrády Testvérek, 63+64+64 p. Átkötött kissé kopottas félvászon-kötés.
Robert Sherrod: Tarawa. [Washington], 1944, Egyesült Államok Tájékoztató Hivatala (Duell Slon and Pearce), 88 p.+16 t. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, a borítója leszakadt a könyvtestről, cellux-szal ragasztott, javított gerinccel.
3 db katonai könyv: Lajtos Árpád: Emlékezés a 2. magyar hadseregre 1942-1943 (1989); Felderítők, hírszerzők (1980); Zinner Tibor - Róna Péter: Szálasiék bilincsben 1-2. (1986). Példányonként változó kötésben, jó állapotban.
4 kötet a Harc a levegőért sorozatból:
Amelia Earhart: Az utolsó út. Fordította Kosáryné Réz Lola.,Steff Tibor: Játék az éggel., Günther Plüschow: Ezüstkondor. Fordította: Lányi Viktor., Valentino Tocci: Légi párbaj. Fordította Balogh Barna.
Budapest, é.n.,Révai-Műegyetemi Sportrepülő Egyesület. Kiadói egészvászon borítók, kissé foltos lapélekkel.