Kants Werke I-III. Berlin-Leipzig, é.n., Th. Knaur Nachf. Kiadói egészbőr-kötés, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban, német nyelven./ Linen-binding, with a worn cover, in German language.
Unamuno, Miguel de: A tragikus életérzés. Tragikus életérzés az emberekben és a népekben. Bp., 1989, Európa. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Keleti Tanulmányok. Keleti Könyvtár II. Sorozat, 1 rész. Goldziher Ignác születésének hatvanadik évfordulójára írták tanítványai. Budapest, 1910, Hornyánszky Viktor Kiadása, 256 p. Kiadói papírkötés. Megviselt állapotban!
Szárszó. Az 1943. évi balatonszárszói Magyar Élet-Tábor előadás- és megbeszéléssorozata. Bp., 1943, Magyar Élet kiadása. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Venczel József: Erdélyi föld - erdélyi társadalom. Válogatott írások. Bp., 1988, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó (Magyar társadalomtudósok a nagyvilágban). Papírkötésben, jó állapotban.
Alexis Carrel: Az ismeretlen ember. Bp., é.n., Révai. Fordította Fülöp Zsigmond. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel. Jó állapotban.
Papp Jenő: A mai Magyarország erkölcsrajza. Korunk kritikája 1918-1933. Bp., 1934, Káldor Könyvkiadóvállalat. Kiadói egészvászon-kötés, kijáró elülső előzéklappal. Jó állapotban.
G. Palante: A szociológia vázlata. Fordította dr. Mikes Lajos. Kultúra és Tudomány. Budapest, 1920, Franklin-Társulat, 231 p. Második kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés.