Rátz Kálmán: Oroszország története. Ősidőktől - 1917 November 6-ig. Bp., 1943, Grill Károly, XVI+629 p. Átkötött modern műbőr-kötésben, feket-fehér illusztrációkkal, térképekkel, köztük négy színes térképpel illusztrálva. Az átkötést leszámítva jó állapotban.
A magyar vitorlázórepülés képes története 1929-1999. Összeállította Mitter Imre. Bp., 1999, 3,14 L Kft. Kiadói papírkötésben, az első két lap alján kis folttal, egyébként jó állapotban, fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva.
Kasza Péter, Pálffy Géza: Brodarics-emlékkönyv. Egy különleges pátválasztás a Mohácsi csata után. Brodarics István szerémi püspök búcsúlevele I. Ferdinánd királyhoz. Bp., 2011, Magyar Országos Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Jó állapotban.
Zsilinszky Mihály: Az egyetemes történelem főbb eseményei életirati vázlatokban. Vezérfonalul a történelem első tanításához. Első rész: Ó-kor. Bp., 1877, Killián Frigyes, 140+4 p. Negyedik, javított kiadás. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, a borítója és a gerince kopott, sérült, az előzéklapon ceruzás jegyzettel, a kötése megtört, sérült.
Dr. Sebestyén Gyula: A magyar honfoglalás mondái I. Bp., 1904, Franklin, XX+563 p. Átkötött kopottas egészvászon-kötés, intézményi bélyegzőkkel, márványozott lapélekkel.
Eötvös Ignác (szerk.) Magyar Ország és ahoz kapcsolt Részek Karainak és Rendeinek közönséges és eggyes sérelmei és kivánatai, mellyek az 1839-diki Országgyűlésére a' Törvényhatóságok által felhozattak, és az országos Kiküldöttség által rendbeszedetvén, részszerint a' szokott országos Tanátskozás utján Ő Felsége elébe terjesztendőknek, részszerint pedig az illető helyekr utasítandóknak, avagy kihagyandóknak találtattak, folytatva.
(Posony, 1839.) ny. n. 66 p. Kiadói papírborítóban
Nyáry Albert: A heraldika vezérfonala
A M. Tud. Akadémia történelmi bizottsága megbízásából írta - - Bp. 1886. MTA. 1t. (színes litográfia) 2 sztl. lev. 291 l. XIII t. (színes litográfia). 86 szövegközti ábrával. + hozzákötve:
Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich.
Wien, 1836. k. k. Hof- und Staats-Aerarial-Druckerey, 20 p. + 4 t. Rézmetszetek, az utolsó kihajtható nagycímert ábrázoló metszet mérete 46x54 cm. Körbevágott. A négy metszettel együtt kompletten rendkívül ritka,
XIX. sz . végi, kopott félvászon kötésben.
/ Wappen und Titeln seiner kaiserlichen königlichen Apostolischen Majestät Ferdinand des Ersten, Kaisers von Österreich. Wien, 1836.
20 p. + 4 copper engravings, The last one is a large fold-out. 54x46 cm Very rare with all the four etchings. Somewat cut around.
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből 1823-tól 1848-ig. 2. köt. Genf, 1864, Puky Miklós. Kicsit kopott félbőr kötésben, jó állapotban.
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. Budapest, 1915-1917, Magyar Tudományos Akadémia Kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon, intézményi bélyegzővel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.