Aradi vértanúk albuma. Szerk. Varga Ottó. 2. bővített kiad. Bp. 1890. Arad sz. kir. város tulajdona. Lampel. 222p.
Szövegközti és egészoldalas képekkel. Többek között Marczali Henrik, Márki Sándor, Irányi Dániel, Concha Győző írásaival, Zichy Mihály, Stetka Gyula és Mannheimer G. illusztrációival.
Festett, kiadói, szürke egészvászon-kötésben, Gottermayer Nándor műhelyéből. Sarkánál kissé kopott,. egy két lap kissé foltos
Pilch Jenő (szerk.): A világháború története. Bp., 1928, Franklin. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben. Fekete-fehér képmellékletekkel, és térképvázlatokkal, mellékletekkel. Négy lap kijár. Ezt leszámítva jó állapotban van.
Gudenus János - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Papírkötésben, jó állapotban.
Rákosi Mátyás élete képekben. Ez az album népünk és pártunk bölcs vezére és tanítója Rákosi Mátyás elvtárs 60. születésnapjára készült. Bp., 1952, Szikra. Kiadói félvászon kötésben.
Gyöngyösi József: A magyar fűszerkereskedők története a legrégibb időktől a második világháború kitöréséig különös tekintettel a magyar élelmiszernagyipar fejlődésére. Függelékkel, szentmártoni Bodó János: A kalmárok ditsireti (1690). Budapest, é.n. [1942], Fővárosi Nyomda Rt., 271 p. + t. Kiadói fűzött papírkötés. Számos szövegközti fekete-fehér képpel illusztrálva. A borítója foltos, szakadt. A kötése sérült. A tartalomjegyzéknél tulajdonosi bejegyzéssel. E szerint a bejegyző a könyvet a szerzőtől kapta. Egyetlen kiadás. Ritka!
Péterffy (Károly), Carolus: Sacra Concilia Ecclesiae romano-catholicae in Regno Hungariae celebrata
Ab Anno Christi MXVI. usque ad Annum MDXLVI. Accedunt Regum Hungariae, et sedis apostolicae legatorum constitutiones ecclesiasticae Illustravit - - Pars I. Posonii, 1741. Typis Haeredum Royerianorum.
Korabeli bordázott egészbőr kötésben / In boarded full leather binding 23x34 cm
László Gyula, Rácz István: A nagyszentmiklósi kincs. Bp., 1983, Corvina. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, fekete-fehér és színes képekkel.
Asztalos Miklós: Kossuth Lajos kora és az erdélyi kérdés. Gyoma, [1993], magánkiadás. Az 1928. évi kiadás (Bp., Collegium Transilvanicum) reprintje. Papírkötésben, jó állapotban.
Johan Huizinga: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Fordította Szerb Antal. Bp., 1982, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Jó állapotban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.