Julius Caesar, C. Iuli Caesaris: Commentarii de Bello Gallico (A gall háború). In usum scholarum recognovit Bernardus Dinter, Lipsiae / Leipzig, 1878, 231 p. Átkötött félvászon kötés megviselt állapotban, ceruzás firkákkal
2 db történelmi könyv: Bogdán István: Régi magyar históriák (Bp., 1980); Tarnowski, Wolfgang: Lovagok (Mi micsoda) (1994). Vászon-, ill. kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Kálti Márk Képes Krónikája. Monumenta Hungarica III. Fordította Geréb László. Bevezetéssel ellátta Kardos Tibor. A művészettörténeti tanulmányt írta és a képeket kiválasztotta Berkovits Ilona. Budapest, 1959, Magyar Helikon. Kiadói kissé kopottas félbőr kötésben. Jó állapotban
Hegedüs Loránt: Kossuth Lajos, legendák hőse. Budapest, 1941, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt.,316 p. Kiadói egészvászon kötésben, kissé fakó gerinccel. Jó állapotban.
1848-49 a korabeli napilapok tükrében. Összeállította: Bay Ferenc. Officina Könyvtár. Bp., 1943, Officina, 186 p. Kiadói kartonált papírkötésben, a gerince hiányzik, de a könyvtest egyben van, a borítója kopottas.
Eugene Horváth: Responsibility of Hungary for the War. Budapest, 1933, Hungarian Frontier Readjustment League (Magyar Revíziós Liga), Sarkany Printing Co.(Sárkány nyomda), 98 p. Kiadói papírkötés. Angol nyelven. Horváth Jenő: Magyarország felelőssége a háborúért. / Paperbinding, in English .
Vaszary Kolos: Történelmi életrajzok. Hazai festőművészek által illusztrált ifjusági iratok III. kötet. Vaszary János képeivel ellátott második kiadás. Budapest, én., Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói illusztrált egészvászon kötés. Iskolai bélyegzővel, és ajándékozási sorokkal. Megviselt állapotban.
A magyar történelem képeskönyve. A bevezetést írta Gerevich Tibor. Összeállította Genthon István. Bp., 1935, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Gazdagon illusztrálva. Átkötött félvászon kötésben, de egyébként jó állapotban.