Horváth Mihály: A magyarok története II. Pápa, 1843. Aranyozott gerincű félvászon borító, 391 p. Töredék kötet. A borító kopott. Az elülső szennylapon tulajdonosi névbejegyzés. A II. kötet lapjain pecséttel. (390-391 p.)
Korszerű történtelem középiskolásoknak, érettségizőknek és felvételizőknek sorozat 7 kötete (Mózes Mihály x 2, Draskóczy István, Poór János-Nyáry Gábor x 2, Kertész István, Jónás Ilona), jó állapotban.
Szilágyi Sándor (szerk.): A magyar nemzet története XVII. Budapest, é.n., Kassák Kiadó, 320+5p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. Reprint kiadás, jó állapotban.
Asztalos Miklós-Pethő Sándor: A magyar nemzet története. Ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetőjével. Bp., 1933, Lantos. Kiadói egészvászon-kötésben.
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. I.-VIII. kötet. Teljes! Tárgymutatóval együtt. Első kiadás! Bp., 1928-1933, K. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói félbőr-kötésben, Egységes, kardos címlappal. Szép állapotú sorozat, némelyik eredeti tékában
P. Szathmáry Károly,: Az emberi mívelődés története. II-III kötet. 2. jav. és bőv. dolgozat. Bp. 1881, Tettey Nándor. 275+319 p. Számos szövegközti és egész oldalas fametszettel illusztrálva. Korabeli sérült-hiányos félvászonkötésben, belül azonban ép, hiánytalan állapotban.
Corpus inscriptionum Latinarum. [Vol. III. Inscriptiones Asiae, provinciarum Europae Graecarum, Illyrici Latinae. Supplementum.] Inscriptionum Orientis et Illyrici Latinarum supplementum. Szerk.: Mommsen, Theodor - Hirschfeld, Otto - Domaszewski, Alfred. 1-2. köt. Berlin, 1902, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, jó állapotban.
Corpus inscriptionum Latinarum. Vol. II. Inscriptiones Hispaniae Latinae. Szerk.: Hübner, Emil. 1-2. köt. Berlin, 1869, Georg Reimer. Későbbi félműbőr kötésben, restaurált, az egyik kötet lapjai részben foltosak.
A Király Könyve. Lipcse, Budapest, Bécs, 1899, Herzig Miksa. Kiadói, a király monogramjával díszített, aranyozott egészvászon kötésben.
I. Ferenc József életéről szóló, gazdagon illusztrált, szecessziós díszítésű emlékalbum. Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrációival.
Kopottas egészvászon kötésben, számos lap kijár.
Thirty Years of the Soviet State Calendar 1917-1947. Moscow, 1947, Foreign Languages Publishing House. Kiadói aranyozott félvászonkötésben, számos illusztrációval. / Illustrated cloth binding, gilt spine.
Szilágyi Sándor, Kozma Andor, Ágai Adolf, Herczeg Ferenc, Jókai Mór, Mikszáth Kálmán et alii: A Király könyve (IFJ).
Lipcse, Budapest, Bécs, 1899. Herzig Miksa kiadása. Számos szövegközti és egészoldalas képpel. Kiadói, bordó egészvászon-kötésben.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.