Francis Watson: Medici Katalin élete és kora. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, foltos gerinccel laza fűzéssel, Medici Katalin beragasztott fotójával, fekete-fehér képekkel illusztrálva, ex libris-szel,.
Kadić Ottokár: A magyar barlangkutatás ősrégészeti eredményei. Székfoglaló. Bp., 1930, Stephaneum Nyomda és Könyvkiadó Rt. (A Szent István Akadémia mennyiségtan-, természettudományi osztályának felolvasásai 2. köt. 8. sz.). Kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban, 12 p. /
Paperback, worn-out, otherwise in good condition, 12 p.
Makoldy József: Amint én láttam. Riportrajzok. Előszóval ellát. Herczeg Ferencz. Szövegét írta Lázár István. Bp., 1926, Egyetemi ny. A szerző saját kezű aláírásával ellátott, számozott példány (26/250). Kiadói zsinórral átfűzött egészvászon kötésben. A műből ezer példány készült. A címlapon kis hiány.
Pritz Pál: Magyarország külpolitikája Gömbös Gyula miniszterelnöksége idején 1932-1936. Bp., 1982, Akadémiai. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Sós Endre: A demokrácia öngyilkossága. A Weimari Németország végzetes útja. Magyar Téka könyvkiadó, Szombathely, 1947. Kiadói félvászon kötés, 232 p. Jó állapotban
Varga János: Középszinten a történelemben. Frideczky Lajos memoárja. Salgótarján, 1988, Nógrád Megyei Levéltár (Adatok, források és tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 14.). Papírkötésben, jó állapotban.
Vámbéry Ármin: A magyarság keletkezése és gyarapodása. Bp., 1989, Holnap. Az 1895. évi kiadás (Bp., Franklin) reprintje. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.