Vajda János kisebb költeményei. Magyar Remekírók 50. kötet. Bp., 1903, Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon, Leszik K.-féle kötés. Jó állapotban.
Verne Gyula: Sándor Mátyás I-II. Fordította Huszár Imre. Budapest, é.n., Franklin-Társulat. Ötödik kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, gerinccel, egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal.
Verne Gyula: Két évi vakáció I-II. Fordította Huszár Imre. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopottas gerinccel, borítóval, az egyik kötet gerincén javítás nyomokkal, kissé laza fűzéssel, egészoldalas illusztrációkkal.
Verne Gyula: Utazás a tenger alatt. Átdolgozta: Szász Károly. Bp., é.n. [1924], Franklin-Társulat. Ötödik kiadás. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, gerinccel, laza fűzéssel, kissé sérült kötéssel, a címlapon névbejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Uj Zrinyiász. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója némileg kopott, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylap belsején ceruzás firka, a hátsó szennylap hiányzik, a címlapon ajándékozási sorokkal.
Mikszáth Kálmán: Galamb a kalitkában. Az eladó birtok. Páva a varjúval. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylapon ceruzás firka, a címlap foltos, a hátsó szennylap hiányzik.
Mikszáth Kálmán: A két koldus diák. Zádor István rajzaival. Zádor István e műhöz készített rajzaival a Képzőművészeti Társulat kiállításán az I. állami illusztráció-díjat nyerte el. Bp., é.n.,Révai. Illusztrált, kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, laza fűzéssel, kissé foltos lapszélekkel, számos szecessziós fekete-fehér szövegközti és egészoldalas színes illusztrációkkal.
Gaal Mózes: A kard és lant hőse. Regényes történet a magyar ifjúság számára. Széchy Gyula rajzaival. Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói illusztrált egészávszon kötés, kissé kopottas borítóval.
May Károly: Az ezüsttó kincse. Átdolgozta Vida Aladár. Bp., 1946, Athenaeum. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, egészoldalas illusztrációkkal.
Vachott Sándorné: Rajzok a multból. Emlékiratok. (Szemelvények.) Magyar Irodalmi Ritkaságok XXXIII. szám. Bp., 1935, Baár-Madas Református Leánynevelőintézet, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói egészvászon-kötés.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.