Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 41

1718 Csepe, magyar nyelvű levél személyes ügyekben, rányomott viaszpecsét nyomával
11834.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
16
cca 1761-1772 Magyar nyelven, szép kéz írással írt vallási könyvecske, részben imádságokkal, részben kérdés-feleletes káté. Két évszám bejegyezve, az egyik az elején, 1761. június 9., 1772. március 24.-27., Nagysajó. Korabeli kopottas egészbőr kötés, korának megfelelő állapotban, 36 sztl. lev.
11835.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
11836.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1837 Károlyi-Patty Károlyi család nemesi lajstromba vételi okirata. Károlyi István (később Trattner-Károlyi István (1794-1863) nyomdatulajdonos, ügyvéd, író) és testvére Károlyi János és családjuk részére, Pest-Pilis-Solt Vármegye, számos aláírással, köztük a vármegye főjegyzőjének, Nagy Istvánnak és számos táblabírónak az aláírásával, szárazpecséttel, magyar és latin nyelven, rossz állapotban, hiánnyal, szakadással, 6 p.
11837.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1837 Kollár István (1764-1844) királyi tanácsos, választott püspök aláírása egyházi ügyben íródott okmányon, szárazpecséttel, későbbi rábélyegzésekkel, kisebb szakadásokkal.
11838.

Kikiáltási ár:
800 Ft
11839.

Kikiáltási ár:
800 Ft
1856 Soproni pénzügyi-ügyészség feljegyzése, német nyelven, későbbi rábélyegzésekkel.
11840.

Kikiáltási ár:
800 Ft
1875 Az ügyvédvizsgáló bizottság képesítő oklevele Flittner Frigyes (?-?) ügyvéd, az Osztrák-Magyar Bank jogtanácsosa részére, a bizottság tagjai, neves jogászok (Daruváry Alajos, Darányi Ignác, Szeyffert Ede, Tóth Lajos, Sánta Gábor) aláírásával, okmánybélyeggel
11841.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1880-1910 A Wekerle-család különféle pecsétnyomói illetve bélyegzői, köztük Wekerle László (1840-1918) máramarosi tanfelügyelő, majd királyi tanácsos 2 db bélyegzőjével, összesen 14 db
11842.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1887 Berzencei Festetich kastélyból származó, vasból öntött trófea, melyet feltehetőleg Habsburg Rudolf trónörökös ejtett el, amikor Magyarországon vadászott. Az eredetit elvitte, de a Festetichek kérésére készült másolat belőle. Egy hasonló trófea a berzencei múzeumban is megtalálható. A trófea belső részén a Festetichek leltári száma található. Restaurált. Vadászattörténeti ritkaság! /  1887 Trophy of Crown prince Rudolf Hapsburg shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. It is made from cast iron and it has the record number of the dukes inside. Stories say that the original of the trophy was taken by Rudolf and the copy was made for the order of count Festetich. Retored. Hunters relic. 27 cm
11843.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1886 Jánosi, Nyáry Ilona leve testvéréhez, báró Nyáry Lászlóhoz
11844.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
1893 Jánosi, Báró Nyáry Ilonának címzett levél nagyapjától Budapestre
11845.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft