Művész és mecénás. Kiállítás a Fruchter-gyűjtemény Czóbel képeiből a művész születésének 100. évfordulóján. Szerk.: Éri Gyöngyi, Szatmári Gizella. Bp., 1983, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés. Czóbel Béla kiállítási katalógus.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Angolból átdolgozta: Halász Gyula. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata, 164 p. Kiadói kissé kopottas aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé foltos lapszélekkel, fekete-fehér fotókkal, és egy térképekkel illusztrálva.
Arsen Pohribny, Stefan Tkác: Naivní Umení v. Ceskoslovensku. Praha, 1967, Nakladatelství Ceskosloveskych Vytvarnych Umelcu. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadozott papírborítóval, a papírborító cellux-szal javított, de belül jó állapotban, cseh nyelven./ Linen-binding, in paper cover, in Czech language.