Pocket Russian-English, English-Russian Dictionary. Szerk.: O.P.Benyuch, G.V: Chernov. Moszkva, 1979, Russian Language Publishers. Kiadói egészvászon-kötésben, angol és orosz nyelven.
Verne Gyula: Két évi vakáció I-II. Fordította Huszár Imre. Bp., é.n., Franklin-Társulat. Negyedik kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kopottas gerinccel, borítóval, az egyik kötet gerincén javítás nyomokkal, kissé laza fűzéssel, egészoldalas illusztrációkkal.
Révay József: Ókori író - mai olvasó. Panthenon-tanulmányok 2. Bp., 1942, Panthenon, Franklin-Társulat. Kiadói egészvászon-kötés, kijáró elülső szennylappal, Athenaeum könyvesbolt címkéjével, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Kilián Zoltán Sokat Tudó Könyve. Zoltán bácsi beszélgetései a rádió gyermekművészeivel. Turi Polgár István rajzaival. Bp., é.n., Athenaeum. KIadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, de belül jó állpotban.