Domanovszky Endre: A renaissancekori bölcsézet története. A bölcsészet története IV. kötet. Bp., 1890, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, és kissé hiányos borítóval, de belül jó állapotban, felvágatlan példány. Első kiadás.
Nagymihály Sándor: A nemzet csalogánya I-II. Blaha Lujza életregénye Herczeg Ferenc, Móricz Zsigmond, Márai Sándor, Hunyady Sándor, Farkas Imre és Szendy Károly emléksoraival. Bp.,(1926), Helikon. Kiadói, népies motívumokkal díszített, egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, gazdag fekete-fehér és színes illusztrációkkal, melléklet nélkül. Jó állapotban.
Gyakorlati Magyar-Török Szótár. Madsar Ve Türk Lugat Kitabi. I. rész Brindsi Kiszim. Szerk. Pastinszky János. Bp., (1922), Szerzői kiadás. Átkötött amatőr kartonált-kötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, 1362-1375 oldal között hiánnyal. Több kötet nem jelent meg, érdekes ex libris bélyegzővel a címlapon. Ritka!
Harsányi Zsolt: Az üstökös I-III. kötet. Petőfi életének regénye. Bp., 1942, Singer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papírborítóban, kiadó kartontokban. Jó állapotban.
vitéz Somogyváry Gyula: És Mihály harcolt...Bp., 1940, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, papír védőborítón kis sérülésekkel. Jó állapotban.
Gyóni Géza: Élet szeretője. Versek 1909-1914. Bp., 1918, Athenaeum. Második kiadás. Átkötött kopottas félvászon-kötés, belül jó állapotban. Prüner Arnold címlapjával, könyvdíszeivel és keretléceivel.
Rudnyánszky Gyula (1858-1913): Rudnyánszky Gyula Új Költeményei 1894-1904. Debrecen, 1904, Csokonai-nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.). Kiadói festett, illusztrált szecessziós egészvászon-kötés, aranyozott felső lapélekkel, Dávidházy Kálmán féle kötés, szecessziós lapteteji díszekkel, kissé viseltes gerinccel, egy oldal és a címlap kijár, a címlap után ceruzás bejegyzéssel.
Hegedűs Loránt: Viola-város. Erdélyi Könyvesház 6. Kolozsvár, 1938, Könyvbarátok Társasága. Átkötött egészvászon-kötés, az újrakötésnél az eredeti papírborítót az elülső borítóra kasírozták, a könyvre vonatkozó beragasztott német nyelvű újságcikkel, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Versekben tündöklő Erdély. Magyar költők erdélyi verseinek gyűjteménye a gyulafehérvári soroktól mind a mái napig. Egybeszedte Szentimrei Jenő. Kolozsvár, 1941, Lepage Lajos, 342 p. Kiadói papírkötés, hiányzó papírborítékkal, ajándékozási sorokkal, de egyébként jó állapotban.
Korcsmári Imre: Mendei május. Bp., 1942, Gyarmati Ferenc Könyvnyomtató Műhely. Kiadói illusztrált papírkötés. A szerző által aláírt, számozott (500/206.) példány. A borító rajzát vitéz Pataky Ferenc festőművész készítette.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.