Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 328

Hatszáz magyar nemzeti dal. Szavalmányok és dalok gyűjteménye. Bp., é. n., Mégner Vilmos. Kopott vászonkötésben.
15682.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,70
6,29
Bán Károly Aladár: Pázmándi Horvát Endre Árpád-ja. Temesvár, 1897, Csanád-Egyházmegyei Könyvsajtó, 68 p. Kiadói ragasztott borítójú papírkötés, de belül jó állapotban.
15683.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,25
8,00
Kozma Andor: Magyar rhapsodiák. Bp., 1920, Révai Kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes papírborítóval.
15684.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Finnugor témájú könyvek, 2 db: Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Budapest, 1994, Trezor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé gyűrött papírborítóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva, valamint három térképmelléklettel. A finnugorok világa. A II. Finnugor Világkongresszus tiszteletére. A magyarságkutatás könyvtára XIX. Szerk.: Nanovszky György. Budapest, 1996, augusztus 16-21. Budapest-Moszkva, 1996, Teleki László Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, a borító egyik sarkánál kisebb sérüléssel, színes fotókkal, táblázatokkal, a finnugor nemzetek zászlóival és címereivel, térképekkel illusztrálva.
15685.

Finnugor témájú könyvek, 2 db: Zsirai Miklós: Finnugor rokonságunk. Budapest, 1994, Trezor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé gyűrött papírborítóval, szövegközti fekete-fehér fotókkal, és ábrákkal illusztrálva, valamint három térképmelléklettel. A finnugorok világa. A II. Finnugor Világkongresszus tiszteletére. A magyarságkutatás könyvtára XIX. Szerk.: Nanovszky ...

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
15686.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferencz. A díszítéseket rajzolta Edvi Illés Aladár. Kiadói bordázott gerincű aranyozott egészbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott, dombornyomású címerrel, felül aranyozott lapélekkel, és dombornyomású díszítésekkel, képekkel gazdagon illusztrált. A borítón kissebb kopásokkal, az elülső és a hátsó szennylap foltos, az elülső előzéklap hozzá ragadt a szennylaphoz, a hártyapapírok hiányoznak,  az egyik lapon tollal bejegyzés, egyébként jó állapotban.
15687.

Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Budapest, 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 t. (ebből 36 színes ) és 3 kézirat-hasonmás. Bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László-Thaly Kálmán-Beöthy Zsolt-Szily Kálmán-Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Mikl...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Vegyes könyvtétel, 3 db:  Történelmünkhöz magyarul. Szerk.: Szondi Miklós. Solt, 2009, Szondi Miklós. Harmadik kiadás. Kiadói papírktöés.  Korzenszky Richárd: Szünet nélkül. Egyházról, iskoláról. Tihany, 2000, Bencés Apátság. Kiadói papírkötés.  A százéves színésziskola. A Színház- és Filmművészeti Főiskola Centenáriumára. Bp., 1964, Magvető. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.
15688.

Vegyes könyvtétel, 3 db: Történelmünkhöz magyarul. Szerk.: Szondi Miklós. Solt, 2009, Szondi Miklós. Harmadik kiadás. Kiadói papírktöés. Korzenszky Richárd: Szünet nélkül. Egyházról, iskoláról. Tihany, 2000, Bencés Apátság. Kiadói papírkötés. A százéves színésziskola. A Színház- és Filmművészeti Főiskola Centenáriumára. Bp., 1964, Magvető. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, vol...

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Vegyes könyv tétel, 10 db: Dr. Boér Miklós: Az Unam Sanctam Bulla az egyház és az állam viszonyáról; Gépjármű szerkezettani alapismeretek; Pápa településföldrajza; stb., példányonként változó, nagyrészt jó állapotban.
15689.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
P. Szörtsey Nóra: Szonettek. Szervánszky Jenő rajzaival. Bp., 1940, Szerzői kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopottas borítóval, egy sérült, viseltes oldallal. A szerző által, P. Szörtsey Nóra által dedikált.
15690.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Dabas Tibor: Álmok őszi álmon. Bp., 1941, Művészek, Írók és Kutatók Szövetkezete. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Jó állapotban. A szerző, Dabas Tibor által Harasztos Albert szerkesztő, író, újságírónak dedikált példány.
15691.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57
15692.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
15693.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft