2 db Dickens-könyv: Akinek tücsök szól a tűzhelyén (Bp., é. n., Ifjúság); Karácsonyi ének prózában (Bp., é. n., Ifjúság). Kartonált papírkötésben, az egyik kötet néhány lapja kijár, egyébként jó állapotban.
Kádár Lajos: Tyúkász Péter. Bp., 1944, Magyar Élet. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadozott papírborítóban, Sinkó Ferenc (1912-1990) író ex libris-szével.
Szabolcska Mihály: Dalok hazulról és egyéb versek. Bp., 1911, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Hoitsy Pál: Régi magyar alakok. A letünt nemzedék férfiai. Bp., é.n.(1923),Légrády, 133+1+2 p. Kiadói papírkötés, maszatos borítóval. Wekerle Sánod, Károlyi István, Tisza Kálmán, Széll Kálmán, és másokról életéről szóló írásokkal.
Mikszáth Kálmán: Uj Zrinyiász. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója némileg kopott, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Mikszáth Kálmán: Prakovszky, a siket kovács. A körtvélyesi csíny. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylap belsején ceruzás...
Mikszáth Kálmán: Galamb a kalitkában. Az eladó birtok. Páva a varjúval. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, megviselt állapotban, a borító és a gerinc kopott, foltos, az elülső szennylapon ceruzás ...