Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.), 524 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kissé sérült kötéssel.
Lyka Károly: A művészetek története. Budapest, 1939, Singer és Wolfner, 606 p. Második, bővített kiadás. 276 képtáblával. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Kiadói kolligátum kötet. Az Ars Mundi sorozat négy kötete egybekötve. Dercsényi Dezső: A mozaik.; Dobrovits Aladár: Egyiptom festészete; Homér Lajos: Keleti miniaturák. Bp., Officina, 1944. Kiadói félvászonkötésben.
A Farbige Gemäldewiedergaben Mappe sorozat (Seemann Verlag, Lipcse) 6 kötete (99, 120-121, 126-127, 131): id. Brueghel, Corinth, Van der Weyden, Tiziano, Canaletto, Van Gogh, fűzött mappákban, jó állapotban