Az Uj Idők második receptkönyve. Bp., 1934, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt.+ Váncza Sütőpor receptkönyv+Stella receptkönyv. Átkötött félvászon kötés, megviselt, rossz állapotban.
Dr. Herczegh Sándorné - Dr. Leisen Erzsébet: Paprika a konyhában I. rész. Bp., Gergely István. Kiadói papírkötés, benne tollas aláhúzásokkal, kissé kopottas állapotban.
A jó házikonyha. A sűtés-főzés tudományának új kódexe. Összeállította bánffyhunyadi Hunyady Erzsébet. Bp, é.n., Singer és Wolfner Rt. Hatodik, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, rossz állapotban.
Vegyes szakácskönyv tétel, 9 db: Palacsinták könyve, Nemzetközi étlapkalauz, Savanyúságok, A karcsúság titka, Kedven receptjeim Levesek, A natúrkonyha nyersanygai és receptjei, Mit füzzünk?, Nyers ételek, A vendég előtti étel-, és italkészítés művészete. Különféle kiadásban. Változó állapotban.
Vegyes szakácskönyv és kertészeti könyvtétel, 12 db.: Huba Zsuzsa, Stadler Mari: Tanácsok és receptek mikrohullűmú sütőkhöz. Bp., 1969, Számítástechnika-alkalmazási Vállalat. Kiadói papírkötés. Dworschák Ernő, Frank Júlia, Szántó András: A négy alapíz szakácskönyve. Édes. Bp., 1989, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói papírkötés. Frank Júlia: Gépek a konyhában. Robotgép és társai. Bp., 1990. Kiadói papír...
Vegyes könyvtétel, 2 db: Rudnay János, Beliczay László: Mézkönyv. A méz és a mézeskalácsosság története. Bp., 1987, Corvina. Kiadói papírkötés. Szili István, Véssey Ede: A csiperke és a más gombák háztáji termesztése. Kertünk, házunk, otthonunk. Bp., 1980, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
Vegyes gombászati témájú könyvek, 2 db: Gombatermesztés. Szerk.: Balázs Sándor. Bp., 1979, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány, kissé kopottas borítóval. Dr. Lévai Judit: Terítéken a gomba. Bp., 1986, Medicina. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.