Dr. Schack Béla (szerk.): A magyar kereskedő könyve IV. Az árúüzlet. Budapest, 1911, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Töredék kötet. A borítója picit kopott, picit sérült, de ezt leszámítva jó állapotban van.
Dr. Nicholas Móricz: The Fate of the Transylvanian Soil (Az erdélyi föld sorsa. Az 1921. évi román földreform). Bp., 1934, Society of the Transylvanian Emigrants. Kiadói foltos, elszíneződött egészvászon-kötésben, két térképmelléklettel. A 25. oldaltól felvágatlan. / Stained cloth-binding, two cartograms included.
Lambrecht Kálmán: Az ősember. Ősvilágok élete. A 8.,19-23. fejezetek szerzője Kormos Tivadar. Budapest, é.n., Dante. Ötödik kiadás. Kiadói kopottas aranyozott félvászon kötés.
Rákosi Mátyás élete képekben. Ez az album népünk és pártunk bölcs vezére és tanítója Rákosi Mátyás elvtárs 60. születésnapjára készült. Bp., 1952, Szikra. Kiadói félvászon kötésben.
Grünwald Béla: A régi Magyarország 1711-1825. Bp., 1910, Franklin, XV+552 p. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon köté, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel.
Kenedi János: A magyar demokratikus ellenzék válsága (előadás). Bp., 1984, ABC Független kiadó. Kiadói papírkötés. Elhangzott Budapesten, 1984. február 25-én, egy baráti társaságban. Szamizdat kiadás.
Szécsy János: Az erőszak kora. Fejezetek egy egy közjáték lélektanából. Budapest, 1943, Pharos. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, a gerince picit hiányos, a kötése laza, a könyvben ceruzás aláhúzásokkal.
Balla Antal: Hatvan esztendő. A Magyar Hírlapírók Országos Nyugdíjintézetének Története 1881-1941. Országos Magyar Sajtókamara Könyvtára. Bp., 1941, Stádium Sajtóvállalat Rt. Kiadói papírkötésben, kissé kopottas borítóval, egy kisebb hiánnyal a gerincénél, de egyébként jó állapotban.